کاهش جذابیت بازارهای سنتی ,

menuordersearch
neshanyab.ir
۱۳۹۸/۴/۳۰ یکشنبه
(1)
(0)
کاهش جذابیت بازارهای سنتی
کاهش جذابیت بازارهای سنتی

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال: جذابیت بازارهای سنتی کاهش پیدا کرده است

در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه چهارجانبه میان سازمان نصر، سازمان معاونت علمی و ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و کانون‌ نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال اعلام کرد که بازارهای سنتی دیگر جذابیت سابق را ندارند و موفقیت استارت آپ‌های بزرگ باعث شده که سرمایه‌گذاران سنتی به سمت اکوسیستم استارت آپی روی بیاورند.

«مهدی محمدی» در پاسخ به این پرسش دیجیاتو مبنی بر اینکه چطور باید سرمایه‌گذاران سنتی که به دنبال سوددهی آنی هستند را ترغیب به ورود به بازار استارت آپی کرد، تاکید کرد که این موضوع یکی از معضلات همیشگی بازار سرمایه‌گذاری بوده ولی امروزه با تغییرات اوضاع اقتصادی، کمی تا قسمتی حل شده است. محمدی به دیجیاتو گفت:

«چند اتفاق در حال حاضر افتاده که اکوسیستم استارت آپی بیشتر از پیش برای سرمایه‌گذاران سنتی جذاب شده است. یکی اینکه بازارهای سنتی دیگر جذابیتی ندارند و یکی دیگر هم آنکه استارت آپ‌های بزرگ حالا به موفقیت‌های عظیمی دست یافته‌اند که برای سرمایه‌گذاران سنتی جذاب هستند.»

او می‌گوید که دولت‌های سایر کشورها برای جذب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری ریسک پذیر (خطر پذیر) فرمولی تهیه کرده‌اند که در این تفاهم نامه چهارجانبه فعلی قرار است اجرا شود. به گفته محمدی آنها می‌خواهند خطر سرمایه‌گذاری ریسک پذیر را کاهش دهند و کاری کنند که صندوق نوآوری و شکوفایی خطر ریسک سرمایه‌ها را بخرد. او با اشاره به طرح‌هایی که هفته گذشته توسط «علی ناظمی» معاونت سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام شد می‌گوید:

«در این مدل به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری شرکت، صندوق نوآوری و شکوفایی چهار برابر بر روی پروژه سرمایه‌گذاری می‌کند. تاکنون ۴ مورد از این طریق سرمایه‌گذاری با ما همکاری داشته اند. یعنی یک صندوق پژوهش و فناوری پروژه‌ای را انتخاب و ارزیابی کرده و در زمان تصمیم به سرمایه‌گذاری می‌توانند به صندوق مراجعه کنند و ۴ برابر سرمایه‌گذاری خود را از ما تامین مالی کند

گفتنیست این تفاهم نامه چهارجانبه در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ برقرار شد و پیش از آن تفاهم نامه ای میان معخاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان نصر پیرامون صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر استان‌ها امضا شد که به موجب آن سرمایه‌گذاری در سایر استان‌ها نیز آسان‌تر خواهد شد.

منبع : دیجیاتو

ماه گرفتگی تیرماه 98

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

کرج - شهرک بنفشه - بلوار وحدت - کوچه ایثار - بلوک 123 - واحد 11
شماره تماس : 32867439-026
پست الکترونیک : info@neshanyab.com

شرکت سازنده